Mládež a listopad 1989

20. října 2014 v 15:15 |  psáno
Blíží se listopad a mnoho z nás si připomíná 25.výročí roku 1989. Je udivující, kolik dnešních mladých lidí nemá vůbec ponětí o tom, co se vlastně v roce 1989 stalo. Musím se přiznat, že já sama jsem jednou z nich. Ano, vím, že v roce 1989 padl socialismus, proběhla sametová revoluce, byla svržena Berlínská zeď a studenti demonstrovali, ale to je celé. Kdyby nebylo našich tehdejších vrstevníků, nejspíše bychom teď žili úplně jinak. Tak jakto, že o těchto událostech dnes už skoro nikdo nemluví?

Dnešní mládež je zaslepena. Jsme zaslepeni společností, zájmy, předsudky i okolím. V dnešním světě je důležitější počet sdílení na Facebooku a "lajků" na Instagramu, než svoboda projevu a demokracie. Je ale ironické, že nebýt činů v listopadu 1989, nic z toho bychom neznali.

Možná, že kdybychom historické události vměstnali do krátkých spotů před videa na YouTube, nebo je přetvořili ve formě dnes tak populárních meme komixů, mláež by se konečně začala zajímat. řeba by je napadly otázky jako proč si dnes mohou kupovat oblečení na internetu, najsou v obchodech vše, co potřebují, a cestují, kam chtějí. Jen málokoho napadne, že to, co je pro nás dnes tak běžné, bylo kdysi nemožné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. listopadu 2014 v 17:15 | Reagovat

Tak to naše gymnázium se rozhodlo tohle výročí oslavit ve velkém stylu a dám nám studentům super příležitost se na tuto událost podívat z různých úhlů pohledu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama